Box Güvenlik Kameraları

Box kameralar üretilen ilk güvenlik kamera türlerindendir. Günümüzde kullanım yaygınlığı azalmakta olan box kameralar, hala para okuma ve plaka okuma amaçlı kullanılmaktadır.

Box güvenlik kameraları lens olmaksızın üretilmektedir. Lens, kamera kullanılacak olan mekanın şartlarına ve kullanım amacına göre belirlenmektedir. İç ortam ve mekanlarda kullanılan bu kamera çeşidi muhafaza(housing) ile korunur ise, dış alanlarda ve ortamlarda da kullanılabilir. Dezavantajı gece görüşü olmamasıdır, day night(gece gündüz) olan modelleri ise hafif loş ışıklı ortamlarda, geceleri de kayda değer bir görüntü sağlamaktadır. Genellikle apartman,ofis,işyeri,dükkan,bankalarda kullanılan box kameralarda osd menü,dc iris kontrol gibi özellikler de yer alır.

Piyasada çok bulunan ve satışını,kurulumunu yaptığımız box kameralar adından da anlaşılacağı gibi bir metal kutunun içerisinde yer almakta olan kameralardır. Piyasada kullanılan diğer isimleri ise metal kutu kameralarıdır.

Box kamera neden tercih edilir?

Box kameralar, güvenlik kamerası denilince akla ilk gelen kamera çeşitlerinden bir tanesi değil, ilk gelen kamera çeşididir. Bunun nedeni ilk yapılan güvenlik kameralarının Box kameralar şeklinde olmasıdır. Box kameraların kullanım alanları oldukça geniştir. Ofisler, apartmanlar, dükkânlar ve iç mekânlarda kullanılmaktadır.Box kamera modeli Aynı zamanda benzin istasyonlar ve bina girişleri gibi çeşitli alanlarda da kullanılmaktadır. Tabi ki böyle mekanlarda housing diye tabir edilen bir muhafazanın içine yerleştirilmelidir. Aksi takdirde box kameralar hava koşullarından olumsuz etkilenecektir.

Bu kameralarının tercih edilme nedenlerinden bir tanesi de lens özelliğidir. Box kameralarda görüntülenmek istenilen bölgenin genişliği, uzaklığı gibi çeşitli nedenlerle lens seçimi yapılabilir. Bunu yaparken asıl dikkat edilmesi gereken ise görüntülenmek istenilen bölgenin neresi olduğudur. Eğer sadece bir odayı görüntülemek gerekiyorsa geniş açılarda bir lens kullanılabilir. Ya da uzak bir alana odaklanmak isteniliyorsa dar açılarda bir lens kullanılmalıdır. Bu sadece bir örnektir.

Ancak bu kameraların eksi yönleri de bulunmaktadır. Boyutu iç mekanlar için uygun görülmeyen bir kamera olur. Ancak uygun yerlerde boyutlandırılırsa göze batmayabilir. Ayrıca box kameralarda gece görüş özelliği yoktur. Bu nedenle karanlık ortamlarda görüntüleme yapmak son derece zordur. Ayrıca montaj sırasında ileride kötü görünümlere sebep olacak kamera ayakları da kıllanılmaktadır. Bu durumda montaj edilen yer daha kalabalık ve çirkin görünebilir.


Suçlunun üstün olmasına izin vermeyin. Güvenlik Kamera sisteminizi bugün oluşturun. Kamera Fiyatları müşteri hizmetlerini arayarak keşif yaptırmak ücretsizdir.

İletişim

  • Adres: Ethem Efendi Caddesi, 102/2 Erenköy,İstanbul

  • Telefon No:(0850) 520 0 911

  • Mobil 7/24: 0532 635 07 65

  • Mobil 7/24: 0537 312 02 16

  • Email: info@kamerafiyatlari.net