Dvr Kayıt Cihazları

Kamera güvenlik sistemlerinin önemli bir ana parçası olan dvr kayıt cihazları, güvenlik kameralarının sağladığı görüntüyü kayıt etmeye yararlar.4-8-16-32-64 kanal olarak üretilen kayıt cihazlarında kanal, desteklenen maksimum kamera sayısını,bağlanabilirliğini ifade eder.

Bu cihazlar üzerinden, internet erişimi bulunuyor ise mobil telefonunuzdan, bilgisayarınızdan da gerçek zamanlı ve geriye dönük izleme eylemleri gerçekleştirilebilir. Dvr kayıt cihazı modelinin desteklediği maksimum harddisk boyutuna göre kayıt planlaması yapılır.

Kamera Kayıt Cihazları DVR

Kamera kayıt cihazlarının fiyatları (DVR) basımı, stoklanması, ve artık maliyeti dijital çağda güvenlik sisteminlerini çalıştırmak isteyenler için favori haline gelmesini sağladı. Tıpkı ev alarm sistemleri gibi, teknoloji kamera kayıt cihazı fiyatlarını düşürdü ve sistem kapasitelerini arttırdı.

Dvr Nasıl Çalışır?

DVR dijital video kaydedici anlamına gelir. Bu sabit bir diske video depolayan bantsız bir cihazdır. TV programlarını kaydetmek için kullanılan çoğu ev DVR’ı görüntüleri analogdan dijitale çeviren bir kodlayıcıyla çalışır. Bu yapıldıktan sonra, kodlayıcı depolama için sabit diske bilgi gönderir ve aynı zamanda görüntüleme için gerekli bilgileri yollar.

Bir DVR’ı kamera sisteminize dahil etmek için, kablolu kameralar DVR kutusunun arkasındaki fişler yardımıyla DVR’a bağlanır. Daha sonra DVR, tipik RCA bağlantıları ile bir monitöre bilgi verir. Ancak, gözetim sisteminiz için herhangi bir tipik ev DVR’ı yahut TiVo kullanamazsınız! Ev güvenliğiniz için özel olarak dizayn edilmiş bir DVR satın almanız gerekir.

Güvenlik amacıyla kullanılan DVR’lar TV programı kaydetmek için kullanılanlarla konsept olarak aynıdır, fakat aynı zamanda çok daha fazla saat görüntü kaydedebilme, birden fazla kanal kaydedebilme, ve görüntülemede, organize etmede ve videoyu yeniden oynatmada yararlı seçenekler sahibi olma gibi özelliklere de sahiptir.

DVR’larda birden çok kanal olması, farklı kameralardan çekilen görüntüleri kaydedebilmesi ve canlı yayın için simültane gerçek zaman görüntüleri üretebilmesi anlamına gelir. Ek olarak, ev güvenlik DVR’ları uzaktan izleme, kayıt, oynatma, yedekleme ve video ve ses kontrolü için bilgisayar yazılımlarından faydalanabilirler. Ayrıca, bazı DVR’larla, bir USB bağlantısı kullanarak bilgisayarınıza ya da ağınıza dijital video alabilir veya yedekleyebilirsiniz. Bazı DVR’lar ek olarak sayaç ve hareket algılama özelliği de sunar.

Rekabet

Şüphesiz DVR’lar, 1970’lerden 90’lara kadar yaygın olan VCR’lardan (video kaset kaydediciler) daha baskındır. DVD ve blue ray’in gelişiyle VHS formatlı VCR, arzulu TV izleyicisi ve ortalama ev güvenlik tüketicisi üzerindeki parlaklığını kaybetmeye başlamıştır. Bugün VCR, zaman atlamalı VCR’lar hala perakendecilerde ve ev güvenlik mağazalarında satılmasına rağmen, küçük bir çeşit DVD/VCR kombinasyonu dışında neredeyse ortadan kalkmıştır. Gene de, konu ev ve küçük iş yeri güvenliğine geldiğinde, DVR daha önceki bütün cihaz ve programlardan daha iyi kalite, daha fazla depolama ve daha fazla kolaylık sunmaktadır.

Dvr Kayıt Cihazı Popülaritesi

DVR kayıt cihazları popülerdir çünkü ilk olarak, bantsızdırlar. Yüzlerce saat yüksek kaliteli videolar kaydedebilirler. Daha yüksek çözünürlük daha iyi bir görüntü anlamına gelir. Ek olarak, DVR görüntü izlemeyi kolaylaştırır. Oynatma üzerinde tam ve rahat kontrol sağladığından bu, en çok satan noktasıdır. Bu, bir VCR’ın yaptığının aksine, kaydı durdurmak zorunda kalmadan kaydedileni görebileceğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda video çıkışları gerekirse dvr kayıt cihazları nın görüntüleri teybe aktarmasını kolaylaştırır. Son olarak DVR’lar, gözetim sisteminin bir parçası olan hantal VCR görünümünde olmak zorunda değildirler. Bir DVR taşınabilir bir kameraya, bir dadı kamerasına, hatta bir casus kalemine bile entegre edilebilir.


Suçlunun üstün olmasına izin vermeyin. Güvenlik Kamera sisteminizi bugün oluşturun. Kamera Fiyatları müşteri hizmetlerini arayarak keşif yaptırmak ücretsizdir.

İletişim

  • Adres: Ethem Efendi Caddesi, 102/2 Erenköy,İstanbul

  • Telefon No:(0850) 520 0 911

  • Mobil 7/24: 0532 635 07 65

  • Mobil 7/24: 0537 312 02 16

  • Email: info@kamerafiyatlari.net